DSCN1674

Tęczowe góry Danxia

Góry Danxia to miejsce, którego nie było w moim przewodniku i przed wyjazdem zupełnie nie brałam go pod uwagę. Będąc już w Chinach przypadkiem trafiłam na wpis celwpodrozy.pl. No i stało się. Sprawdziłam pogodę i kupiłam bilet na pociąg do miejscowości Zhangye (张掖), z której w około godzinę można dostać się do tęczowych gór.

Widoki… robią wrażenie :) Tęczowe góry Danxia, jak sama nazwa wskazuje rzeczywiście są kolorowe i wyglądają jak pomalowane. Ponadto nie są zbytnio zatłoczone i bez problemu można znaleźć miejsce na kontakt z naturą i podziwianie piękna Chin w spokoju.

 

DSCN1725
http://zajaranazyciem.pl/

 

Poza tym, gdziekolwiek pojedziesz – odkryjesz ciekawe miejsca i wspaniałe widoki. Jednak to napotkani ludzie sprawiają, że dane miejsce pozostanie na zawsze w twoim sercu. W trakcie zwiedzania gór Danxia poznałam grupę sympatycznych Chińczyków, która oprowadziła mnie później po mieście i okazała niesamowitą gościnność. Uważam, że to właśnie dla takich wspomnień warto podróżować, poznawać obcą kulturę i wspaniałych ludzi.

 

foto: zajaranazyciem.pl

One thought on “Tęczowe góry Danxia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *